Hakkımızda

‘’Dinle, Gözlem yap, Karar ver ve Harekete Geç“

“Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim”

Mustafa Kemal ATATÜRK

‘’Dinle, Gözlem yap,
Karar ver ve Harekete Geç“

2005 yılında Nevzat Özdemir tarafından spor okulu olarak kurulan İstanbul Basket ve Gökburgaz Basketbol, kısa süre içinde İstanbul Basket Spor Kulübü Derneği olarak tek bir çatı altında toplanmış ve genç sporcular yetiştirmeye başlamıştır.

Günümüzde, A takımı ile Türkiye Basketbol Federasyonu’na bağlı Türkiye Basketbol Ligi’nde yer alan İstanbul Basket, başarılı teknik ekibi ve oyuncu kadrosu ile öncelikli olarak ligi üst sıralarda tamamlayarak, bir üst lig olan Basketbol Süper Ligi’ne yükselmek için mücadele etmektedir. İstanbul Basket, milli takımlara da oyuncu göndermektedir.

İstanbul Basket, A takımı ile Türkiye’de ve Avrupa’da önemli başarılar kazanma hedefinin yanında, başta Türk Milli Takımı’na olmak üzere, ülkemizin ve dünyanın önemli kulüplerine; zeki, çevik, ahlaklı, sorumluluk sahibi ve takım olma bilincine sahip sporcular gönderen, başarılı bir spor kulübü misyonuyla, 5 ile 15 yaş gruplarından profesyonel düzeye kadar çalışmalarını sürdürmektedir.

Ekibimiz

Nevzat Özdemir

Genel Yönetici

Nevzat Özdemir, 1976 yılında doğmuştur. Marmara üniversitesi Spor yöneticiliği bölümü mezunudur. 2005 yılında İstanbul Basket’i kurmuş ve o zamandan beri hem yönetici hem antrenör olarak çalışmaktadır.

Murat Okyay

Antrenör

Marmara Üniversitesi, Beden eğitimi bölümü spor yöneticiliğinden mezundur.

Emre Altay

Antrenör

Emre Altay, 1996 yilinda Istanbulda dogmustur. Beykent Universitesi Iktisat mezunudur. 2006-2013 yillari arasi İstanbul basket’te oynamistir. Mart 2018’den beri antrenör olarak görev almaktadır.

Veysel Yücel

Antrenör